About Us Zones & Clubs Competitions & Clinics Photo Gallery Coaching & Education Publications & Rules Resources & Forms Shop Club Admin FAQ Magazine Insurance Equestrian Centre

Back:  Website AdministrationEdit Main MenuGovernance, Structure & HistoryHonour Roll - Award of Merit, Life Memberships and Distinguished Service
 

A and H Certificate Holders

A & H Certificate 

2013 Hannah Ramage Benalla A
2007 Amy Holland Mornington Peninsula  A
2004 Nicole Kemp Mornington Peninsula A
2001 Meaghan Sutherland Riddells Creek A
2000 Cindy Morrison Berrys Creek A
1999 Lisa Dopper Corio & Moorabool A
1999 Jane Matheson Moulamein A
1997  Chris Smith  Lilydale A
1997 James Paterson-Robinson Barwon Heads A
1996 Wendy Shepherd Macedon A
1996 Nina Stevens Barwon Heads A
1996 Sybil Abbott Western District A
1996 Susan Mansfield Stratford H
1996 Sarah Smith Templestowe A
1995 Narelle Jenkins Nowa Nowa A
1995 Ewan Kellett Barwon Heads H
1995 Tony Blanchard Charlton A
1994 Nicole Vanetta Sale A
1993 Leigh Holmes Kangaroo Ground A
1993 Oopy Kimpton Western District A
1993 Melinda Stephenson Barwon Heads A
1993 Michelle Mark Barwon Valley A
1993 Sue Collins Ringwood H
1992 Sonia Biesbroek Kangaroo Ground H
1991 Cathy Oates Donvale H
1991 Sonia Biesbroek Kangaroo Ground A
1991 Greg Stephens Warragul A
1989 Glen Daldy Shepparton A
1989 Kate Wilson Kangaroo Ground A
1988 Chris McKechnie Corowa A
1988 David Joyce Korumburra A
1988 Karen Raabe Nunawading A
1988 Jane Williams Kerang A
1988 Debra Rollason Neangar Park A
1988 Karen Moritz Bacchus Marsh A
1987 Kate Dall Lilydale A
1987 Vicki Dolheguy Kyabram A
1987 Vanessa Haley Tocumwal A
1987 Ann Marie Christian Moyhu A
1987 Cait Murphy Ballarat A
1987 Suzanne Craddock Findon A
1987 Karen Viggers Yarra Glen A
1986 Sharyn Widger Bacchus Marsh A
1985 Julie Wilson Upper Beaconsfield A
1985 Dugald Bruce Yarrawonga A
1985 Cindy Anderson Frankston-Langwarrin A
1985 Sally Andrews Nunawading A
1985 Virginia Logan Warrnambool A
1984 Vicki Peskett Glenelg A
1982 K. Harris   A
1982 Vicki Bingham   A
1982 Kim Darwin Heytesbury A
1982  S. Buntine Dundonell A
1982 Richard Mitton Templestowe A
1982 Maree Rice Templestowe A
1982 Sally Francis Mornington Peninsula A
1982 Anne Neville Barwon Valley A
1982 Denis Leetham Deniliquin A
1981 Christine Nelson Cobden A
1981 Kirsten Wood Eltham A
1981 Dallas Jennings Bairnsdale A
1981 Kerrie Dawson Hallam A
1980 Dianne Denning Bacchus Marsh A
1980 Clyde Jones Macclesfield A
1980 Clare Lewin Templestowe A
1980 Ann Richmond-Smith Trafalgar A
1978 Elizabeth Osborne Main Ridge A
1977 Lorraine Latimer Templestowe A
1977 Peter Taylor Corner Inlet A
1977 Amanda Paine Barwon Heads A
1976 Kim Pearce Donald A
1976 Jenny Sheppard Lake Gnarpurt A
1975 Peter Hill Castlemaine A
1975 Karen Fiske Bushy Park A
1974 Wendy Parsons Mornington Peninsula A
1974 Debbie Heinz Ballarat A
1974 Gay Pearse Donald A
1974 Susan Wood Eltham A
1973 Susan Nicolls Templestowe A
1973 Cheryl Coutts Dundonnell A
1973 Stephen Weir Rosebud A
1972 Robyn Hancock Donald A
1972 Judy Thomas Colac A
1972 Jill Bradford Drouin A
1972 Rhonda Claney Kyabram A
1972 Joyb Belin Barwon Valley A
1972 Sybil Barr-Smith Western District A
1972 Lynette Anderson Kyabram A
1972 Sally Byron-Moore Lilydale A
1971 Rhoda Barr-Smith Western District A
1971 Peter Tennent Kyabram A
1971 Janet Fyfe Berwick A
1971 Gordon Duncan Narre Warren A
1970 Barbara Van Toorenbergen Lilydale A
1970 Yvonne Shandley Berrys Creek A
1970 Beverley Harris Bunyip A
1970 Cherie Edmonds Western District  A
1970  Leonard Tennent Kyabram A
1970 Mark Burns Templestowe A
1969 Susan Tomlinson Dandenong Ranges A
1969 Margaret Lamb Deniliquin A
1969  Susan Byron-Moore Lilydale A
1969 Lynette Oakford Templestowe A
1969 Janet Myers Ballarat A
1969 Janet Affleck Western District A
1968 Peter Tomkins Kyabram A
1988 Nina Bunn Narre Warren A
1968 Robin Towers Narre Warren A
1968 Anthea McKay Narre Warren A
1968 Heather Cullen Mornington Peninsula A
1968 Stewar Mallinson Dandenong Ranges A
1968 Christine Wilkin Waverley A
1967 Christine Hawkins Dandenong Ranges A
1967 Geoffrey Sonegan Dandenong Ranges A
1967 Jane Purton Pakenham A
1967 James Scanlon Pakenham A
1965 David Brown Eltham A
1965 Marilyn Hamilton-Smith Dandenong Ranges A
1965 Margaret Matthews Eltham A
1964 Barry Roycroft Emu Creek A
1964 Toni Ladanyi Narre Warren A
1963 Margaret Mildward Mountain District A
1963 Peter Jones Yarrawonga A
1963 Barbara Peter Narre Warren A
1963 Lynette Lewis Narre Warren A
1963 Susan Futcher Narre Warren A
1963 Judith Byrne Narre Warren  A
1963 Lynette Brien Narre Warren A
1963 Inge Kolle Mornington Peninsula A
1963 Sandra Swan Mountain District A
1963 Jane Coy Emu Creek A
1963 Wendy Wood Barwon Valley A
1963 Allan Redpath Barwon Valley A
1963 Lester Nelson Barwon Valley A
1963 Elizabeth McCann Barwon Valley A
1963 Gregor McCann Barwon Valley A
1963 Rodney John Barwon Valley A
1962 Valerie Grayland Heytesbury A
1962 Dianne Searle Barwon Valley A
1962 Pamela Southby  Mornington Peninsula A
1960 Yvonne Lewis Narre Warren A
1960 Mollie Moore Narre Warren A
1959 Margaret Bowen Western District  A
1959 Sally Agar Western District  A
1959 Robin Agar Western District A
1958 Susan Griffith Mornington Peninsula A

 

 

© 2004 Ponyclub Victoria